subject
Mathematics, 24.01.2023 16:10 dantwanlarosa85

Julia sells subs for $6 each. How many subs will she need to sell to break even each month based on the costs listed below? Labor costs (management & workers) = $11,000
Insurance = $400
Rent = $1300
Utilities = $300
Average cost of ingredients/packaging for each sub = $1.32

ansver
Answers: 2

Another question on Mathematics

question
Mathematics, 21.06.2019 14:00
The deck that kenneth is building is in the shape of a parallelogram abcd the measure of angle c is one third the measure of angle b find the measure of each angle of the deck
Answers: 2
question
Mathematics, 21.06.2019 22:30
What is the common difference for this arithmetic sequence? -6,-2,2,6,10 a.4 b.5 c.3 d.6
Answers: 1
question
Mathematics, 22.06.2019 02:00
Will make ! for correct answer the dot plot below shows the number of toys 21 shops sold in an hour.is the median or the mean a better center for this data and why? a. median; because the data is not symmetric and there are outliersb. median; because the data is symmetric and there are no outliersc. mean; because the data is symmetric and there are no outliersd. mean; because the data is skewed and there are outliers
Answers: 2
question
Mathematics, 22.06.2019 02:20
What is the length of ac in the given triangle?
Answers: 1
You know the right answer?
Julia sells subs for $6 each. How many subs will she need to sell to break even each month based on...
Questions
question
Mathematics, 20.08.2020 01:01
question
Mathematics, 20.08.2020 01:01
question
Mathematics, 20.08.2020 01:01