subject
Mathematics, 16.04.2020 00:48 marshalldayton1452

The farmer's market is selling apples today at a price of 6 for $8.40. 1. Emma needs to buy 30 apples to make apple butter. How much will Emma pay for the apples at the farmer's market? Explain your reasoning. 2. Before buying the apples, Emma remembers that she only needs 26 apples for the apple butter. How much will 26 apples cost at the farmer's market? Explain your reasoning.

ansver
Answers: 2

Another question on Mathematics

question
Mathematics, 21.06.2019 16:00
Solve for x -2.3(r - 1.2 ) = -9.66 enter you answer as decimal.
Answers: 1
question
Mathematics, 22.06.2019 00:00
Asequence has a common ratio of and f(5) = 81. which explicit formula represents the sequence? f(x) = 24 f(x) = 16 f(x) = 24 f(x) = 16
Answers: 1
question
Mathematics, 22.06.2019 00:10
Solve for b. ab + c= d b= a + old ob=allc-ch b= (d-c/a
Answers: 3
question
Mathematics, 22.06.2019 01:30
What is the remainder when 3x^2-x-10 is divided by x-1 -6,-7,-8, or -9
Answers: 1
You know the right answer?
The farmer's market is selling apples today at a price of 6 for $8.40. 1. Emma needs to buy 30 apple...
Questions
question
Mathematics, 17.02.2021 19:40
question
English, 17.02.2021 19:40
question
Mathematics, 17.02.2021 19:40
question
Mathematics, 17.02.2021 19:40
question
Mathematics, 17.02.2021 19:40