subject
Mathematics, 06.07.2019 11:00 Jsusussueususu

Phillip bought apples from the grocery for $2.20 per pound. if he bought 2.5 pounds of apples on monday and 1.2 pounds of apples on tuesday, how much did he spend on apples in total?

ansver
Answers: 1

Another question on Mathematics

question
Mathematics, 21.06.2019 16:30
In the diagram of circle a what is m
Answers: 1
question
Mathematics, 21.06.2019 17:00
5(-9w) put expression in distributive property
Answers: 1
question
Mathematics, 21.06.2019 20:00
Donald has x twenty-dollar bills and 11 ten-dollar bill. how much money does donald have? write your answer as an expression.
Answers: 2
question
Mathematics, 21.06.2019 20:20
Consider the following estimates from the early 2010s of shares of income to each group. country poorest 40% next 30% richest 30% bolivia 10 25 65 chile 10 20 70 uruguay 20 30 50 1.) using the 4-point curved line drawing tool, plot the lorenz curve for bolivia. properly label your curve. 2.) using the 4-point curved line drawing tool, plot the lorenz curve for uruguay. properly label your curve.
Answers: 2
You know the right answer?
Phillip bought apples from the grocery for $2.20 per pound. if he bought 2.5 pounds of apples on mon...
Questions
question
Mathematics, 03.08.2020 14:01
question
Geography, 03.08.2020 14:01